MoonOğlak Burcunda Ay Tutulması

https://www.bendegulcandarli.com.tr/wp-content/uploads/2017/11/post_06-1280x800.jpg

17 Temmuz’da Oğlak burcunda Plütonik bir Ay Tutulması yaşayacağız.

Ay tutulmaları genel olarak duygusal konuları yaşamımıza taşırken; her birimizin yaşam hikayesine göre bir takım sonlanmalar yaşadığımız, sonuç elde ettiğimiz veya farkındalıklar kazandığımız zamanlardır.

Bu tutulmada Ay kendini rahat hissetmediği Oğlak burcunda. Dolayısıyla duygusal dünyamızda iniş çıkışlar yaşayıp, depresif bir ruh halinde olabileceğimiz veya psikolojik olarak kendimizi kötü hissettiğimiz, inziva halinde olmak, yalnız kalmak isteyeceğimiz süreçlerdeyiz.

Ay Tutulması özellikle ikili ilişkileri değerlendirip bizi bir takım kararlar almaya itebilir. Dolunay temasındaki Güneş ve Ay karşıtlığı olayların her iki yönünü de görmemize ve bizden gizlenen veya henüz farkına varmadığımız olayların aydınlığa çıkmasına da sebep olabilir.

Plütonik etkilerdeki bu tutulma üzerimizde baskı, manipülasyon ve tehdit altında hissettiğimiz durumlarla karşı karşıya bırakabilir. Belki de geçmişten bu yana getirdiğimiz kemikleşmiş olaylar, kişi ve konularla ilgili artık eski davranış kalıplarımızı değiştireceğimiz anlamına gelebilir. Hayatımızla ilgili ciddi kararlar alıp var olan düzeni değiştirmek ve dönüştürmek isteyebilir hatta kendimizi buna mecbur hissedebiliriz.

Etkiler bireysel haritalarımızda değişiklik göstermekle birlikte; tutulmanın kendi haritasına göre özellikle ev ve aile yaşamımız, ebeveynlerimiz, yaşam yerimiz, kariyerimiz, statümüz, hayat amaçlarımız ve planlarımız, hayatımızdaki otorite kişiler ve yaşlılar, yöneticiler, akrabalar, atalardan gelen aktarım ve konular ile ilgili gelişmeleri ön plana taşıyabilir. Bu alanda ortaya çıkan sorumluluklar, mecburiyetler de oluşabilir. Güney düğüm tarafından gelen tutulma ve retro gezegenlerin etkisi ile aslında hiç yabancı olmadığımız, geçmişten gelen bir takım konu başlıkları tekrar çözümlenmek üzere görünür hale gelebilir.

Bizi bugünlerde kısıtlayan ve engelleyen kişi ve konularla karşılaşabilir ve bu durumları hayatımızdan söküp atma girişiminde olabiliriz. Çünkü tutulma haritasında uzun zamandır sabit kalmış ve kronikleşen durumları yıkıp atma, geleneksellik içeren konuları modernize etme ve farklılaşma ve hatta özgürleşme isteği yaratan Uranüs baş rolde..

Elbette Boğa burcunda yerleşmiş olan Uranüs; kendimizi maddi, manevi güvende hissettiğimiz konularda da değişim zamanı geldiğini göstermekte. Bu değişim yaşanırken kendimizi maddi/manevi güvende hissettiğimiz toprakların sarsıldığını hissedebiliriz. Bu sarsılma bazılarımız için dış şartların yarattığı mecburiyetlerle ortaya çıkarken, bazılarımız özgürlük isteği ile bu sarsıntıyı ve marjinal değişimi isyankar tavırlarla yaratan kişinin kendisi olabiliriz. Sonuç itibari ile bizim için geleneksel olanın yıkıldığı modern ve bağımsızlık içeren yaşam planına geçme isteğindeyiz.

Bu değişim finansal konularımızı, duygusal güvenlik alanımızı, ikili ilişkilerimizdeki sevme sevilme ihtiyaçlarımıza yönelik olabilir.

Etkilerini Temmuz ayının sonuna kadar yoğun olarak hissedeceğimiz Ay tutulmasının farkındalık kazandırması ve yüksek hayrınıza olmasını dilerim…

Beni Takip Et

Copyright © 2019 Bendegül Çandarlı. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Uğur Yüksekdağ Ajans