MoonAslan Burcunda Yeniay

https://www.bendegulcandarli.com.tr/wp-content/uploads/2017/11/post_05-1280x800.jpg

Tutulmalarla birlikte zorlu bir Temmuz ayının ardından 1 Ağustos tarihinde Aslan burcunun 8 derecesinde yeniay yaşayacağız. Hayatımızda kalıcı ve yeni başlangıçlar yapmak isteyeceğiz.

Yaşam enerjimizi, neşemizi, özgüven ve motivasyonumuzu yükseltecek olan yeniay hayattan biraz daha keyif almamızı, yetenek ve yaratıcılığımızı ortaya koymamızı sağlayabilecek güçte. 

Yeniayda Mars ve Venüs’ün de Aslan burcunda olması ve Yay burcunda ilerleyen Jüpiter ile hayatımıza hız katacak yeni gelişmeler, maddi/manevi büyüme veya gelişme imkanları oluşabilir. Ancak gökyüzünde bu kadar Aslan vurgusu hakimken abartılı veya beklenmeyen harcamalar, eğlence ve lükse düşkünlüğün getirebileceği tembellik oluşabilir. 

Özellikle aşk, çocuklar, sanatsal faaliyetler, hobiler, yetenekler ve yaratıcılığımızı ortaya çıkarabilecek enerjiler ile göz önünde olacağımız, cesaret kazandığımız ve dikkat çekeceğimiz zamanlara işaret ediyor. Şimdi Temmuz ayının karanlığından çıkıp güçlü hamleler yapma ve güçlü kişilerden destek alma zamanı.. 

Gölge tarafıyla bu yeniayda kibir, ego, hırs, inat gibi tavırlar da ortaya çıkabilir. 

Toplumda yönetici ve gücü elinde tutan/göz önünde olan kişiler, liderler, tanınmış ve ünlü kişiler, sanatçı, sporcular ve onları ilgilendiren haberler gündeme gelebilir. Özellikle Donald Trump ile ilgili gelişmeler ve yaptırım içeren, tehditkar davranış ve söylemleri oluşabilir. Gizli ve arka planda yürüyen gerek özel gerek siyasi işleri toplum önüne çıkabilir. 

Sağlık anlamında Ağustos ayı boyunca beyin, kalp ve tansiyon ile ilgili rahatsızlıklar, ritim bozuklukları, omurga sorunları oluşabilir. Ani etkileri de hayatımıza taşıyacak olan yeniayda sağlık kontrollerimizi de ihmal etmememiz gerekmekte.

Yeniay ile birlikte altın, borsa, spekülatif yatırımlar ve finans piyasasında hareketlilik oluşabilir. Para konusunda risk almaya açık olabileceğimiz bu dönemde temkinli olmakta da fayda var. 

Bu dönemde oluşabilecek yangınlar ve bu yangınların yayılması öne çıkabilir. Bireysel olarak çevreye biraz daha duyarlı olmamız gereken zamanlar. 

Özellikle Ateş elementi olan burçlar (Koç-Aslan-Yay) ve bu burçların 8 derece civarında gezegen yerleşimi olan kişilerin hayatına hız getirebilecek bir yeniay. Sabit nitelikteki (Boğa-Akrep –Kova) burçları ve bu burçların 8 derece civarında gezegen yerleşimi olan burçlar ise bu dönemde biraz daha agresif enerjiler içinde olabilir.

Her zaman bireysel haritaya alınan etkilerin çok daha önemli olduğunu unutmamakla birlikte yeniayın burçlara olan genel etkilerinden de bahsetmek gerekirse;

Koç ve Yükselen Koç: Bu yeniayda sahne sizin. Ağustos ayında aşk hayatı ve çocuklar ile ilgili gelişmeler/başlangıçlar oluşabilir. Yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi ön plana çıkarmak adına güzel zamanlar. Yolculuk ve tatil planları, uzaklar ile yapılacak işler gündeminizde. Kişisel konulardaki eksikliklerinizi giderebileceğiniz bir dönem. Ancak aile içerisinde geçmişe dair konuların gündeme gelmesi ve bazı hassasiyetler oluşabilir. Harcamalarınızda abartıya kaçmamakta fayda var. Uzaklardan gelebilecek haberler sizi harekete geçirebilir. 

Boğa ve Yükselen Boğa: Yaşam yerinize dair konuların ön plana çıkacağı bu dönemde taşınma/tadilat/tamirat/gayrimenkul alıp-satmak gibi girişimlerde bulunabilirsiniz. Ebeveynlerinizi ve ailenizi ilgilendiren gelişmeler, ortaklaşa para ve mallar veya ev içerisinde tansiyon yükselten gelişmeler oluşabilir. Özgürleşme isteğinizi ve otoritenizi ortaya koymak isteyeceğiniz bu dönemde yakın çevreniz ile yanlış anlaşılmalara dikkat etmenizde fayda var. 

İkizler ve Yükselen İkizler: Yakın çevre ilişkileriniz hız kazanırken; iletişim gücünüzü ortaya çıkarırken özellikle finansal konularda parlak fikirleriniz ile yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Ancak Merkür’ün para evinizde durağan pozisyonda olmasından kaynaklı para konularında atılım yaparken dikkatli düşünmeniz gerekebilir. Bu dönemde yeni bir iletişim yada ulaşım aracına sahip olmak, yolculuklar, ticari girişimler, eğitimler ile ilgili konularda harekete geçirecek gelişmeler olabilir. Yakın çevre ve akrabalık ilişkilerinizde ani gerginlikler, gizlilik içerisindeki konular, iletişim veya ulaşımla ilgili kontrol dışı durumlar yaşanabilir. Bazı İkizler burçları ise yakın çevre ilişkileri veya yakın akrabalarından gelen şans ve fırsatları yakalayabilir. 

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Yeniayı para evinizde karşılıyorsunuz. Daha fazla üretebileceğiniz bir dönem. Bir yandan kazançlar ile ilgili girişim ve fırsatlar görünürken diğer taraftan lüks tüketime yönelik harcamalar oluşabilir. Yeni iş fırsatları ve teklifleri ile karşılaşabilir, süre gelen işinizde yeni kazanç yolları açılabilir. Finansal anlamda geleceğe yönelik planlarınızı değiştiren gelişmeler yaşanabilir. Merkür’ün pozisyonu kişisel kararlarınız ve gelir-gider dengeleriniz ile ilgili kararlar alırken temkinli olmanız yönünde uyarı yapıyor. Bu dönemde kişisel kararlar alırken zihin bulanıklığı veya duygusal karmaşa yaşayabilirsiniz. 

Aslan ve Yükselen Aslan: Sahne sizin! Kendinizi ortaya koyma zamanı. Her birinizin kendi hayat hikayesine göre dış görüntünüz ile ilgili değişimler yapmak, duygularınızı yükseltebilecek bir aşk ilişkisi yaşamak, çocuk sahibi olmak, finansal girişimler yapmak/yeni kazanç fırsatları yakalamak, yaratıcılığınızı dışarı yansıtmak aynı zamanda beğeni toplama zamanı. Ancak egosantrik, kibirli ve ukala tavırlar sergilememeye dikkat etmenizde fayda var. Özgüveniniz artarken hayatınızdaki otorite kişiler ile aniden ortaya çıkan sürtüşmeler oluşabilir. Bazı Aslan burçları iş hayatı ile ilgili yeni adım atmak ve özgürleşmek isteyebilir. Aile içinde geçmişten gelen bir konunun açığa çıkması veya kontrol dışı durumlar sizi harekete geçirebilir. 

Başak ve Yükselen Başak: Yeniay sizin için arka planda önemli bir hazırlık dönemi gibi. İçsel olarak geçirilebilecek bu dönemde inziva halinde olup güç toplamak isteyebilirsiniz. Yapmak istediklerinizle ilgili harekete geçmeden önce sakin zaman geçirmek ve iç dünyanıza yönelmek gerekebilir. İhmal ettiğiniz sağlık sorunlarınız varsa bu dönemde sağlık kontrollerinize eğilebilirsiniz. Özellikle kalp, tansiyon, omurganız ile ilgili şikayetleriniz varsa bu dönemde ihmal etmemeniz gerekir. Bilinçaltınızda kendinizi ortaya koymak ile ilgili korkuların ortaya çıkması, gururnunuzu kırabilecek durumlar, gizli düşmanlıklar, gizlilik içerisinde davranma isteği veya gözlerden uzak yaşanacak bir ilişki başlangıcı oluşabilir. Gelecek planlarınızla ilgili karar almakta zorlandığınız veya yönünüzü değiştirebileceğiniz gelişmeler de yaşanabilir. Geçmişte arkadaşlık ilişkilerinizde sorun yaşadığınız kişiler varsa bir araya gelme ve yüzleşme zamanı. 

Terazi ve Yükselen Terazi: Yeniay size yeni bir sosyal çevre verebilir. Ayrıca arkadaşlıklarınızdan bir takım şans ve fırsatlar da yakalayabilirsiniz. Gelecek planlarınızda heyecan ve mutluluk yaratan, yeni hedeflerin oluşabileceği bu süreçte kalabalıklar içinde kendinizi gösterme ve beğeni toplama zamanı. Arkadaşlıklar vesilesi ile veya girdiğiniz kalabalıklardan sürpriz bir aşk hikayesi de başlayabilir. Otorite figürler, kariyer yaşamınız veya ebeveynler ile geçmiş sorunların ele alınması gereken bu zamanda iletişim problemleri veya duygusal paylaşımlar oluşabilir. Kariyer yaşamınız ile ilgili önemli kararlar almak, ertelenmiş konuları gündeme getirmek söz konusu olabilir. 

Akrep ve Yükselen Akrep: Kariyer yaşamınızda kendinizi ortaya koyma zamanı. Yeni fikir ve projeleriniz için harekete geçebilirsiniz. Otorite kişilerden de bu anlamda maddi/manevi destek alabileceğiniz veya takdir toplayabileceğiniz bir süreç. Yeniay etkisi ile toplum önünde başarılarınız ile adınızdan söz ettirebilirsiniz. Bazı Akrep burçları için bu dönem yeni bir iş anlaşması ve yeni kazanç fırsatlarını doğururken bazı Akrep burçları için statü yükselten gelişmeler oluşabilir. Aile içerisinde veya eşin akrabaları ile bu dönemde yaşanabilecek krizler veya tansiyon yükselten tartışmalar oluşabilir. 

Yay ve Yükselen Yay: Aslan yeniayı ile uzaklara açılabilir, yeni yerler keşfedebilirsiniz. Yurt dışı seyahatler, yabancılarla yapılacak işler, pasaport/vize işlemleriniz gündeme gelebilir. Ayrıca yeni bir eğitime başlamak, ticari girişimler yapmak, yabancı kültür ve felsefeleri araştırmak ve yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz. Ufkunuzu ve bakış açınızı genişletebileceğiniz bir dönem. İşinizi ilgilendiren konularda medya, basın/yayın kanalları ile ilgili yeni projeler oluşabilir. Geçmişten unuttuğunuz bir borç/alacak meselesi veya aile içindeki finansal bir konu ile ilgilenmek durumunda kalabilrisiniz. Harcamalarınıza dikkat etmenizde ve düzenlemenizde fayda var. 

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Yeniay ortaklaşa kazançlar veya ortaklaşa mallar, paylaşımlı gelirler, eşin parası, miras, vergi, nafaka ve hak edişler ile ilgili alanınızda gerçekleşecek. Bu konularda yeni bir girişim veya sürpriz kazançlarınız olabilir. Hayatınızdaki eril ve otorite kişilerin kalp, tansiyon, omurga ile ilgili rahatsızlık/tedavi veya ameliyatları gündeme gelebilir. Krediler ile ilgili girişimlere de yönelebilirsiniz ancak finansal konular veya spekülatif yatırımlarda fazla risk almamanızda fayda var. Eş/partner ile geçmişte kalan konuları ele almak ve sorunları çözümlemek söz konusu olabilir. Tutulmaların ardından sizin için içsel bir dönüşüm zamanı olabilir. 

Kova ve Yükselen Kova: Yeniayda evlilik, ilişkiler ile ilgili sürpriz gelişmeler oluşabilir. Bazı Kova burçları bu dönemde ayrılık kararı alıp özgürleşmek isterken bazı Kova burçları için sosyal çevre ve arkadaşlıklar alanından ilişki başlangıcı veya evlilik kararı gündeme gelebilir. Evli olan Kova burçları için bu dönemde eşin fırsatlarla karşılaşacağı bir dönem olabilir. İş hayatınızda veya yanınızda çalışan kişilerle iletişim sorunları, geçmişte kalan bir konuyu çözümlemek zorunda kalmak da söz konusu olabilir. Bazı Kova burçları için bu dönem işten ayrılma, yeni bir projeye veya ortaklığa başlama zamanıyken taşınma/yer değiştirme gibi konular da gündem olabilir. 

Balık ve Yükselen Balık: İş ve çalışma hayatınızda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Gündelik yaşamınızda moral ve motivasyonunuzun yükseldiği zamanlar. Bu enerji çalışma hayatınıza da yansıyabilir. Çalışma ortamınızda başarı toplayıp göz önünde olabileceğiniz bir dönem. İşinizi ilgilendiren konularda otorite kişilerden destek görebilir, iş ilişkilerinizi iyileştirebilir veya yeni iş başlangıcı gibi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak sağlık anlamında ihmal ettiğiniz rahatsızlıklarınız varsa kontrollerinizi yapmanız gerekli. Yaşamınızı ve beslenme programınızı düzenlemeniz adına verimli bir süreç. Aşk hayatınız veya çocuklar ile ilgili konularda ertelenmiş olan geçmiş sorunların çözümlenmek üzere gündeme gelmesi söz konusu.  

28 Temmuz itibari ile Venüs Aslan burcunda ilerleyecek. İlişkiler ve arkadaşlıklarda daha keyifli bir döneme işaret eden bu transit 21 Ağustos tarihine kadar sürecek.

Venüs Aslan geçişi; yaşam enerjimizi yükseltip bize biraz daha keyif ve zevk veren konulara yöneleceğimiz, fark edilmek ve ön planda olmak isteyeceğimiz, eğlenmeye vakit harcayacağımız günlerin habercisi. 

Yalnız olanların kalbi yeni aşk ve heyacan arayışındayken devam ilişkilerde de daha keyifli ve eğlenceli paylaşımlar oluşabilir. Ayrıca bu dönemde sürpriz çocuk haberlerini de kutlayabiliriz. Çocuğu olan kişiler ise bu dönemde onların ihtiyaçlarına daha fazla eğilebilir. Bazılarımız için de içimizdeki çocuğu dışarı çıkarma zamanı!

Maddi değerleri, kazançları, sahip olduklarımızı da sembolize eden Venüs Aslan burcundayken fazla harcamalar yaptırabilir ve lüks tüketimimizi arttırabilir. Bu sebeple kantarın topuzunu kaçırmamakta fayda var. Ayrıca bu dönemde dış görüntümüzü her zamankinden daha fazla önemseyebilir daha fazla göze çarpmak ve parlamak isteyebiliriz. Estetik, kozmetik ve kıyafete yönelik harcamalarımız artarken özellikle saçlarımızla ilgili değişimlere yönelebiliriz. 

Yaratıcılığımızın daha fazla arttığı bu dönemde sanatsal faaliyetler ve hobilerimizle ilgilenmek, güzel işler ortaya çıkarmak mümkün. Ancak zevk ve sefaya düşkünlüğün arttığı bu süreçte zaman zaman tembellikler yapabiliriz. 

Sanatçılar, sporcular, ünlü kişilerin daha fazla göz önünde olacağı haberler ve sürpriz ilişkilerine de şahit olabiliriz. 

Bireysel haritaların çok önemli olduğunu unutmamakla birlikte bu transitte özellikle Ateş elementi burçlar (Koç-Aslan-Yay) daha olumlu etkiler alabiliriler. 

Beni Takip Et

Copyright © 2019 Bendegül Çandarlı. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Uğur Yüksekdağ Ajans