MoonBalık Dolunayı

https://www.bendegulcandarli.com.tr/wp-content/uploads/2018/04/post_20-1280x800.jpg

Balık Burcunda Dolunay

14 Eylül sabah saatlerinde Balık burcunun 21 derecesinde dolunay yaşayacağız.

Değişken burçlardaki gezegen yerleşimi ve Su elementinin hassasiyeti ile duygusal koşulların, değişken durumların öne çıkabileceği gerek ruhsal gerek bedensel olarak da bizi dağıtabilecek etkiler hakim.

Çevremizdeki olaylara son derece duyarlı olabileceğimiz aynı zamanda kaygı ve endişelerin, bilinçaltı korkularımızın da harekete geçebileceği bir süreç içerisine giriyoruz.

Söz konusu dolunay olduğunda biz bir takım farkındalıklar ve sonuç alma dönemi yaşarız. Ancak söz konusu Balık dolunayı olduğundan her zamankinden çok daha fazla duygusal çalkantı ve iniş çıkışlar, hayal kırıklı, aldanma veya kurban pozisyonuna düşeceğimiz koşullar da ortaya çıkabilir.

Dolunay haritasındaki yerleşimler özellikle gıda/alkol/ilaç veya sıvılardan kaynaklı zehirlenmeleri, ayak ağrıları, sinirsel bozukluklar, sindirim sistemi ile ilgili hassasiyetler, barsak rahatsızlıkları, bulaşıcı ve salgın hastalıklar, enfeksiyonları da ön plana çıkarabilir. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz gereken bir zaman dilimi..

Yavaş yavaş kendisini hissettiren dolunay özellikle 14 Eylül civarı sulardan ve yağışlardan gelebilecek zararlara da işaret ediyor.

Bu süreçte en fazla dikkat etmemiz gereken mesele; detaylara takılıp büyük resmi kaçırmak veya büyük resme odaklanıp detayları önemsememek olabilir. Bu yüzden hatalar yapabiliriz. Bunun dışında bir konu veya kişiyi fazlaca idealize etmek, kendimizi adamak, fazla iyimser ve hayalci olmak kaynaklı yanılgı, aldanma veya kendi kendimizi kandırma gibi etkiler ortaya çıkabilir. Bu yüzden bu dönemde en çok dikkat etmemiz gereken konu “ayaklarımızın yere sağlam basması”

Bu dönemde alınacak önemli kararların bize pişmanlık yaratabileceğini unutmamız gerekiyor. Zira aklımızın başından gidebileceği bir süreçteyiz.

Haritada Mars-Jüpiter-Neptün etkileşimi; görünenin arkasında çok farklı durumların olabileceğine, kişilerin ve olayların gerçekleri yansıtmadığına, hırsızlık, dolandırıcılık gibi etkilere de işaret etmekte. Özellikle İkili ilişkiler, evlilik veya ortaklı işlerimizde arkamızdan dönen gizli kapaklı konular, bizden gizlenen meseleler, gizli düşmanlıklar dolunayın ana temalarından.

İkili ilişkilerde kafamız son derece karışık olabilir. Kuruntu, takıntı ve vesveselerin artacağı bu süreçte fazlaca didikleyici tavırlarda olabiliriz. Bizden bir şey saklanıyor hissi ile hareket etmek yıpratıcı ve yara veren etkileri beraberinde getirebilir.

İçmeden sarhoş gibi hissedebileceğimiz dolunayda karmaşık rüyalar, konsantrasyon eksikliği, yalnız kalma isteği, içe dönmek, hayaller, mistik konular, bağlılık veya bağımlılıklarımız, inançlar, sessiz ve sakin kalma isteği, fedakarlıklar, yaratıcı ve sanatsal çalışmalar da öne çıkabilecek temalar.

Dolunay; özellikle Değişken nitelikte olan Başak-Balık-İkizler-Yay ve bu burçların 21 derece civarında gezegen yerleşimi olanları daha fazla etki altına alacak.

Bu dönemde karşılıksız yardımlar yapmak, meditasyon/yoga veya ibadete yönelmek, su kenarlarında vakit geçirmek, akışına bırakmak, teslimiyet ve kabullenişe geçmek süreci daha rahat atlatmamıza yardım edebilir.

Beni Takip Et

Copyright © 2019 Bendegül Çandarlı. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Uğur Yüksekdağ Ajans