MoonKoç Dolunayı

https://www.bendegulcandarli.com.tr/wp-content/uploads/2017/11/post_01-1280x800.jpg

Koç Dolunayı,

14 Ekim saatler gece yarısını gösterdiğinde Koç burcunun 20 derecesinde bir dolunay yaşayacağız. Koç burcu Ateş elementinin Öncü niteliğinde, burçlar kuşağının ilk ve en tecrübesiz burcudur.

Koç dolunayı ile canlılık, cesaret ve gözü kara davranışların artabileceği, düşünmeden ve dürtüsel olarak hareket edeceğimiz bir haftasonuna ilerliyoruz. Öfkeyi kontrol etmekte zorlanabileceğimiz bu dolunay ile özgürleşmek adına savaşmak, rekabet ve mücadele etmek, risk almak, hareketi başlatmak isteyeceğiz.

Lider olmak isteği ve bağımsızlık kazanmak için oldukça cesur çıkışlar yapabileceğimiz bu süreçte öfkeyi ve dürtüleri kontrol altında tutabilmek, planlı davranabilmek en büyük mesele. Aksi takdirde gerek kendimize gerek etrafımızdakilere zararlar açabiliriz. Savaşmaktan ve kaybetmekten hiç korkmadığımız, özgüvenimizin oldukça yükseleceği bu dönemde boyumuzdan büyük riskler altına girebiliriz. Kendi cesaretimizin ön plana çıkmasının dışında başkalarına da cesaret vereceğimiz zamanlar.

Bizi kontrol altına alan, üzerimizde baskı yaratan kişi veya konulardan özgürleşmek, yenilikleri başlatmak ve bir kahramanlık hikayesi yaratmak isteyeceğiz ancak tansiyon yükselten bu dolunayda oldukça stratejik hareket etmemiz bir zaman dilimi. Bu dönemde hata yapmak bizi kurban psikolojisine düşürebilir. Duygusal anlamda kendimizi çok rahat hissetmeyeceğimiz, yaralamaya ve yara almaya açık günlerdeyiz. Orta yolu bulmak elbette zor olacak. Bu yüzden gerçekten kendimize hakim olmamız gerekebilir. Ancak her dolunay gibi bu dolunay da bizi bir takım konularda sonuç almaya ve tamamlanmaya götürecektir. Hedef belirlediğimiz konuların üzerine planlı bir cesaretle gitmek istediğimiz neticeleri verebilir.

Bireysellik ile ilgili Koç burcu ve tam karşısındaki Terazi burcu aynı zamanda ilişkiler aksını sembolize ediyor. Dolayısı ile ilişkilere dair hızlıı başlangıç ve bitişler de bu dolunayın bir parçası olabilir. Problemli ilerleyen ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarda kaba ve bencil davranışları, kavgayı, sabırsız davranışlarla oluşabilecek hızlı gelişmeleri hayatımıza taşıyabilecek bu dolunayda beklenmeyen ve ani kopmalar oluşabilir.

Sağlık anlamında baş bölgesi ve rahatsızlıkları, şiddetli baş ağrıları, yaralanmalar, kan ve kas hastalıkları, yüksek ateş, sakarlık ve kazalara karşı temkinli olmamızda fayda var.

Global olarak bu dönemde yangınlar, volkanlar, askerler, ordu, güvenlik güçleri, sporcular, itfaiyeciler, ülke liderleri, siyasi ve otorite figürleri ön plana çıkabilir.

Öfkeyle kalkıp zararla oturmamak adına otokontrolü sağlayıp gerekiyorsa da stratejik planlarla cesurca savaşmamız, mücadele etmemiz bir süreceğiz.

Haritada yükselen Yengeç burcu bu dönemde global olarak vatan toprakları, ülke sınırları, ülkenin güvenliği, hassasiyetler, duygusal konular, ülke bütünlüğü, kadınlar, anneleri; bireysel olarak yaşam yerimiz, gayrimenkuller, taşınma veya ev/toprak alım satımları, aile içi konular, annemiz, ebeveynlerimiz, duygusal güvenlik alanlarımızın öne çıkaracağını işaret etmekte..

Beni Takip Et

Copyright © 2019 Bendegül Çandarlı. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Uğur Yüksekdağ Ajans